هنرستان فنی شبانه روزی آیت الله طالقانی خوانسار

مکانیک خودرو - الکتروتکنیک - ساختمان - تأسیسات مکانیکی

هنرستان فنی شبانه روزی آیت الله طالقانی خوانسار

مکانیک خودرو - الکتروتکنیک - ساختمان - تأسیسات مکانیکی

توصیه هایی مهم برای کنکور کاردانی

چهارشنبه, ۲۲ مرداد ۱۳۹۳، ۰۹:۰۲ ب.ظ

سرانجام بعد از چندین ماه تلاش و کوشش، به روز کنکور سراسری کاردانی نزدیک می شوید که با حضور در یک آزمون چند ساعته نتیجه کار و زحمات خود را بگیرید؛ پس به توصیه های زیر کاملاً توجه نمایید تا در آن روز بتوانید به بهترین نحو از توانایی های خود استفاده کنید. در سال های گذشته داوطلبانی بوده اند که متأسفانه به خاطر عدم رعایت همین توصیه های ساده ، دچار لطماتی شده اند که ....!

 

نکاتی در مورد کارت ورود به جلسه

1.  محل توزیع، تاریخ و نحوه توزیع کارت ورود به جلسه داوطلبان کنکور سراسری از طریق ویژه نامه پیک سنجش و سایت اطلاع رسانی سنجش منتشر می‌شود.

 

2.  برای دریافت کارت ورود به جلسه حتماً به موقع اقدام کنید.

 

3.  مشخصات ثبت شده روی کارت را با اطلاعات داوطلبی به طور دقیق کنترل کنید، در صورت عدم تطابق، آن را با سازمان سنجش درمیان بگذارید. اگر در این مورد اختلاف یا اشکالی مشاهده کردید ابداً مضطرب نشوید. این مسأله به سادگی قابل اصلاح است و مکانیسم اصلاح آن نیز از سوی مسئولان محترم سازمان سنجش تدارک دیده شده است.

 

4.  شماره داوطلبی خود را قبل از شرکت در آزمون یادداشت کرده یا از آن یک کپی تهیه کنید و آن را نزد خود نگه دارید( بهتر است در بین شناسنامه تان بگذارید) زیرا از روی همین شماره محل حوزه امتحانی را پیدا خواهید کردو به هنگام اعلام نتایج، به آن نیاز خواهید داشت.

 

5.  زمان برگزاری آزمون گروه های آزمایشی مختلف فرق می‌کند. از روی کارت، زمان آزمون گروه خودتان را کنترل کنید.

 

 

توصیه هایی مهم برای روز و شب قبل از کنکور

 

نکاتی در مورد روز قبل از کنکور

روز قبل از کنکور محل حوزه ی برگزاری خود را به طور دقیق شناسایی کنید و نحوه رسیدن به محل را با توجه به شلوغی مسیر مشخص و تعیین نمایید

در ضمن به این مسأله توجه کنید که ممکن است حوزه شما هم نام با محلی دیگر باشد لذا به آدرس محل حوزه کاملاً دقت کنید.

در روز قبل از کنکور، درس خواندن به منظور یادگیری تعطیل است!

 

در صورت نیاز به مطالعه، فقط به دوره نکات مهم بسنده کنید و به هیچ وجه به دوره ی مطالبی که از نظرتان گنگ یا پیچیده است نپردازید. زیرا مطالعه فشرده در روز آخر هیچ نتیجه ای جز آشفته کردن احتمالی ذهن شما نخواهد داشت.

سعی کنید که در آرامش کامل به سر ببرید و به شایعات و حرف های پراکنده ای که درمورد کنکور گفته می‌شود اصلاً توجه نکنید. بهتر است که همراه اعضای خانواده یا دوستان در پارک و هوای آزاد قدم بزنید یا ورزش سبکی( البته نه زیاد) انجام دهید تا شب قبل از کنکور به راحتی بخوابید.

توصیه هایی مهم برای روز و شب قبل از کنکور

 

نکاتی در مورد شب قبل از کنکور

1.  درشب قبل از کنکور اصلاً درس نخوانید. دوره و مباحثه‌ی گروهی را هم به هیچ وجه انجام ندهید، چون نتیجه‌ای جز افزایش اضطراب نخواهد داشت و موجبات خستگی شما را در روز آزمون فراهم می‌کند. به مسائل حاشیه ای فکر نکنید و بگذارید ذهن تان در فضای آرام به استراحت بپردازید. بعضی افراد ممکن است نتوانند فکر کردن به مسائل مختلف را از ذهن شان دور کنند و این امر ممکن است و باعث دیر به خواب رفتن آن ها شود. در این حالت خاطرات شیرین و مثبت زندگی تان را در ذهن مرور کنید و از فکرهای منفی بپرهیزید.

 

2.  دو مداد سیاه پر رنگ، پاک کن، تراش و کارت ورود به جلسه، شناسنامه، ساعت و سایر وسایل ضروری را در دم دستتان بگذارید تا صبح با عجله دنبال آن ها نگشته و خدای نکرده چیزی را فراموش نکنید.

 

3.  همراه داشتن کمی خوراکی( به خصوص با محتوای قندی)، یک بطری کوچک آب یخ زده و دستمال کاغذی در جلسه آزمون خالی از لطف نخواهد بود لذا بهتر است که از روزهای قبل موارد ذکر شده در شماره های 3 و 4 را آماده کنید.

 

4.  شب کنکور تا دیر وقت بیدار ماندن و درس خواندن (مثلاً تا 2 بعد ازنیمه شب) آن قدر اشتباه بزرگی است که اصلاً لازم نمی‌بینیم توصیه کنیم که این کار را نکنید!

5. وامامورد آخر که از همه موارد عنوان شده مهمتر به عبارتی ارجحتر است  توکل بر خدا وآرامش خواستن از او برای این آزمون مهم وسرنوشت ساز.

                            به امید موفقیت برای همه هنرجویان عزیز/سرپرستی گروه مکانیک

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۵/۲۲
معاونت فنی ومهارتی

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی