هنرستان فنی شبانه روزی آیت الله طالقانی خوانسار

مکانیک خودرو - الکتروتکنیک - ساختمان - تأسیسات مکانیکی

هنرستان فنی شبانه روزی آیت الله طالقانی خوانسار

مکانیک خودرو - الکتروتکنیک - ساختمان - تأسیسات مکانیکی

دانستنی های اتومبیل (12)

پنجشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۳، ۰۲:۳۶ ب.ظ
چگونه وچه زمانی بنزین بزنیم
توصیه می شودفقط صبح زود که حرارت زمین هنوز در پایین ترین حد قرار دارد بنزین بزنید.به خاطرداشته باشید که در تمام پمپ بنزین ها مخزن سوخت در زیرزمین قرار دارد.هر چه زمین سردتر باشد،بنزین غلیظ تر و متراکم تر است و...........وقتی هوا گرم می شود،بنزین منبسط می گردد.بنابراین،خرید بنزین در بعد ازظهر و حتی شب که هنوز هوا کاملا سرد نشده و بر بنزین اثر نگذاشته، سبب می شود که یک لیتر شما واقعا یک لیتر نباشد.
در صنعت نفت، گرانش معین و حرارت بنزین، گازوئیل و سوخت هواپیما، اتانول و سایرمحصولات نفتی نقشی مهم ایفا می کند.
هردرجه حرارت که افزایش یابد منفعت زیادی نصیب این صنعت می کند.اما جایگاه های سوخت دارای دستگاه جبران حرارت در پمپ هایشان نیستند.وقتی مشغول بنزین زدن هستید، دستگیره را تا آخر فشار ندهید.
اگر نگاه کنید می بینید دارای سه درجه است:کند، متوسط و تند.
-در حالت کند میزان تبخیر را که در اثر پمپ شدن بنزین حاصل می شود به حداقل می رسانید.همه شیلنگ ها دارای محل بازگشت بخار هستند.
-اگر سریع بنزین بزنید، مایع دیگری که وارد مخزن بنزین شما شده بخار می شود.این بخار مکیده شده وارد مخزن زیرزمینی می شود به طوری که وقتی شما بنزین می زنید، در واقع به آن میزان که دستگاه نشان می دهد بنزین نزده اید.

یکی از مهم ترین نکات، برای بنزین زدن این است که وقتی باک اتومبیل نصفه است، بنزین بزنید، دلیل آن این است که، هر چه بنزین بیشتری داخل باک باشد، هوای کمتری فضای خارجی آن را اشغال می کند.بنزین به مراتب سریع تر از آن چه که تصور می کنید تبخیر می شود.مخازن ذخیره بنزین دارای سقف داخلی شناور هستند.این سقف به عنوان نقطه صفر بین بنزین و جو عمل می کند تا تبخیر را به حداقل برساند.برخلاف جایگاه های بنزین، این جا که من کار می کنم، در برخی از جایگاه های بنزین، هر تانکری که بارگیری می شود، دارای دستگاه جبران حرارت است تا هر گالن عملا به میزان یک گالن باشد.
 

نکته دیگری که باید یادآوری کنم، این است که اگر تانکر بنزین در حال تخلیه به مخزن بنزین باشد و شما هم درجایگاه سوخت باشید، در آن موقع بنزین نزنید.به احتمال زیاد بنزینی که تخلیه می شود سبب می گردد که بنزین داخل مخزن به هم بخورد و آن چه از آشغال و آلودگی که معمولا ته نشین می شود، بالا بیاید و قسمتی از آن نصیب اتومبیل شما شود.

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۳/۰۵/۳۰
معاونت فنی ومهارتی

نظرات  (۱)

بسیار جالب بود

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
تجدید کد امنیتی